• bialystok liceum ogolnoksztalcace v
 • TANIE NOCLEGI CHORWJA
 • kopci z rury wydechowej Matiz
 • gry symbian s60v3 178x208 nokii 3250
 • Stolarnia drzwi zewntrzne Z witraem
 • Sherman ARV I
 • szerokość warstwy miąższowej nerki
  Won't fall deep in love
  szerokość geograficzna miasta php
  szerokopodstawna wypuklina centralna opis
  szerokość przejścia w domu jednorodzinnym
  szerokość miejsca parkingowego przepisy
  szerokość ujścia szyjki macicy
  szerokość stropu YTONG
  szerokość drogi służebnej
  szerokość geograficzna rejkiawik
  szerokość przestrzeni przymózgowych
  szerokość geograficzne Ekwador
    aaaaWon't fall deep in loveaaaa

  Witam

  dziekuje za tak szybka odpowiedz...

  BEREM opis pierwszego USG ze stycznia tego roku

  '' Watroba niepowiekszona, o prawidlowej echostrukturze. Pecherzyk zolciowy prawidlowy. Drogi zolciowe nieposzerzone. Trzustka normoechogeniczna, wielkosci prawidlowej.
  Echostruktura nerki prawej w granicach normy. W nerce lewej nieco poszerzona miedniczka nerkowa- do wymiarow ok 22 na 8 mm - refluks?- poza tym echostruktura nerki lewej w normie. Sledziona i duze naczynia jamy brzusznej w badaniu USG w normie. Pecherz moczowy gladkoscienny o pogrubialych do ok 5 mm scianach - zmian zapalne, pozapalne ?''

  I opis drugiego USG z lipca 27

  '' Watroba niepowiekszona, normoechogeniczna. Pecherzyk zolciowy czesciowo obkurczony echoujemny.
  Drogi zolciowe nieposzerzone. Trzustka prawidlowej wielkosci i echogenicznosci, z nieposzerzonym przewodem Wirsunga. Sledziona niepowiekszona, jednorodna echowo.
  Obie nerki prawidlowego ksztaltu, wielkosci i polozenia , bez zmian ogniskowych i cech kamicy. Warstwa miazszowa prawidlowej szerokosci i echogenicznosci.
  Przy wypelnionym pecherzu moczowym obustronnie w niewielkim stopniu poszerzone ukm oraz widoczne moczowody o szer. swiatla do 2, 5 mm.
  Pola nadnerczowe wolne. Duze naczynia i ich okolica bez zmian.
  Pecherz moczowy gladkoscienny po mikcji oproznil sie do 20 mm.
  Wnioski USG - zastoj czynnosciowy 1 stopnia w obu nerkach.''

  Co do badan moczu to wczoraj miala robione i wsio ok tylko sluz - nieliczne pasma i bakterie pojedyncze.

  Kajka czesto lapie zapalenie pecherza ... i co o tym sadzicie?

  Na temat szpitala czytalam ... jeszcze poszperam

  Wątroba nieznacznie powiększona, bez zmian ogniskowych, normoechgeniczna. PŻW i drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nieposzerzone
  Śledziona 109mm x 76mm

  Nerki prawidłowo położone,o prawidłowo zróżnicowaniu miąższowo - zatokowym.

  NP 106mm x 52mm (13mm szerokość warstwy miąższowej)
  NL 91mm x 76mm (18mm szerokość warstwy miąższowej)
  Liczne i drobne zwapnienia przy brodawkach piramid nerkowych.
  Obecność złogów i objawów zastoju w układzie UKM nie stwierdzam

  Co do wątroby - to napewno nic nie ma wspólnego z wątrobą,ale z ciśnieniem.Już to przerabiałam tj.przy okazji były różnego rodzaju zapalenia gardła,pokazanie się %LUC - powyżej normy,anemią z niedoborem żelaza,z erytropoetyną w dolnej granicy normy.
  Nefrokalcytoza ,ale dlaczego ta szerokość warstwy miąższowej w NP się zmiejszyła - to nie mam jeszcze koncepcji.Ważne,że chyba te nerki pracują.

  Jesteśmy po pierwszych badaniach i mogę coś więcej napisać;
  USG nerek:
  nerki o wymiarach; prawa 79x44mm, lewa 74x34mm. Wyrażne cech zastoju w układzie kielichowo-miedniczkowym nerki prawej; szerokość kielichów do 17mm, miedniczki nerkowej do 28mm. Kora tej nerki wyraźnie przewężona o szerokości do 9mm. Nerka lewa bez cech zastoju. Obie nerki bez cech kamicy. Pęcherz moczowy o gładkich zarysach.
  badanie scyntygraficzne:
  znacznik 99mTc-EC
  dawka 1.5 mCi
  Nerki prawidłowo położone, nerka prawa większa niż lewa. Gromadzenie i wydalenie znacznika przez nerkę prawą upośledzone. Warstwa miąższowa nerki bardzo zwężona. Znacznik zalegał w poszerzonym prawym układzie kielichowo-miedniczkowym pomimo podania (iv) furosemidu. Gromadzenie i wydalanie znacznika przez nerke lewą sprawne. Układ kielichowo-miedniczkowy lewy nie poszerzony. %ERPF: n;lewa 70, prawa 30.
  Jutro jedziemy na cystografie. A, posiew moczu jałowy.
  Bardzo proszę o diagnoze jeśli to możliwe... Co nas czeka?

  Witam,
  podczas USG u naszej córki ( 8 miesięcy dzisiaj skończyła) stwierdzono zmniejszenie poszerzenia UKM nerki prawej. Pełny opis trzech ostatnich badań poniżej. Czy jest możliwe żeby taka różnica wynikła z powodu mniejszego nawodnienia organizmu w porze porannej ? Badanie wykonywał inny lekarz niż dotychczas i o zupełnie innej porze niż poprzednio. Wszystkie wcześniejsze badania wykonywaliśmy wieczorem.

  Wiem że to może być głupie pytanie ale nie udało mi się odpowiedzi spotkać w opisach na forum dlatego postanowiłem napisać.

  Wynik USG nr1 z dnia 2008 08 27 :
  NL 58X23mm warstwa miaższowa 8 mm bez zastoju moczu,
  NP 60X26mm , z poszerzeniem układu k-m przy śr kielicha górnego 8mm, warstwa korowa na tej wysokości 6mm, miedniczka z zaznaczonym zaokrągleniem, z zewnątrznerkową lokalizacją - poprzecznie 30mm, ap 16mm, cc 22mm, najpewniej obraz zwężenia podmiedniczkowego. Obie nerki bez obecności dużych złogów.

  Wynik USG nr2 z dnia 2008 10 14 :
  NL 61X25mm warstwa miaższowa 8-9 mm bez zastoju moczu,
  NP 87X42mm , wodonerczowo zmieniona, warstwa korowa 4-5 mm, śr. zespołu kielicha górnego 18mm, miedniczka z wyraźnym zaokrągleniem, z zewnątrznerkową lokalizacją - w wymiarze cc 43mm, czołowo 52mm, w wymiarze ap 38mm, najpewniej obraz zwężenia podmiedniczkowego. W porównaniu do badania poprzedniegowidoczna jest ewidentna progresja poszerzenia UKM NP.

  Po tym zrobiliśmy renoscyntygrafię po wielkich przebojach o czym napiszę jeśli ktoś będzie chciał. Wynik NP 37% NL 63% - wykonane płatnie w CZD, w Lublinie mi chcieli dziecko usypiać i 3 dni hospitalizacji wrrrr......

  Wynik USG nr3 2008 12 18 :
  NL 78X26mm
  NP 62X25mm układ km nerki prawej poszerzony: kielich górny o szerokości 13 mm, pozostałe kielichy do 10mm, miedniczka NP zewnątrznerkowa w maksymalnym przekroju o wymiarach 33x17 mm. Obraz USG jak w przypadku zwążenia podmiedniczkowego moczowodu prawego. W porównaniu z badaniami poprzednimi mniejsze poszerzenie UKM, kora NP porównywalna - 5 mm. Nadnarcza prawidłowe.

  Martwi mnie nieco zamiana wielkości nerek.
  Dziękuję z góry za każdą odpowiedź, ktoś z Was miał podobną sytuację ?
  Możliwe żeby ktoś tam z góry dał małej taki prezent na "urodziny" ?

  Pozdrawiam wszystkich ,

  Tato Zosi