webszkoły integracyjne prywatne łódź
tajlandia wizy
2222dieta kopehnaska2222
ursopol w ciazy
webinblu w bydgoszczy
szkielet domku ogrodowego
Won't fall deep in love
szkice szkieletu człowieka
szkielet maszyn Charakterystyka
szkielet człowieka Książka
szkieletowa Budowa domu
szkielet zewnętrzny człowieka
Szkielet kostny człowieka
szkielet człowieka rysunek
szkielet biznes planu
szkielet Arabii Saudyjskiej
szkieletowe domki letniskowe
  aaaaWon't fall deep in loveaaaa

i jeszcze taka ciekawostka zimowych ozdób:Górki Wielkie: W posiadłości pisarki Zofii Kossak wyrosła... wielka lodowa choinka
02.01.2009
Niezwykła konstrukcja stanęła na dziedzińcu dawnego folwarku Tadeusza Kossaka. Ma osiem metrów wysokości. Jednym przypomina górę lodową, innym lodową choinkę. To kolejny pomysł opiekunów muzeum Zofii Kossak, którzy chcą przypomnieć ludziom o słynnej pisarce i jej domu w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.

Latem na terenie posiadłości Kossaków rozpoczęło się malowanie gigantycznej panoramy (200 metrów kwadratowych!), przedstawiającej upadek Konstantynopola w 1453 roku. Teraz jest lodowa choinka.

- Coś takiego widzieliśmy pierwszy raz we Włoszech w Tyrolu, w dolinie Val Gardena. Tam choinka lodowa była w rzece, a my postanowiliśmy, że spróbujemy postawić ją na dziedzińcu - wyjaśnia Anna Fenby-Taylor, wnuczka pisarki, która przed jedenastoma laty postanowiła zająć się posiadłością i wspólnie z Fundacją Zofii Kossak przywrócić jej dawny blask.

Autorem lodowej choinki jest Andrzej Burkot, artysta rzeźbiarz zajmujący się m.in. schroniskiem "Koss". Z listewek wykonał szkielet, który z daleka przypominał słup wysokiego napięcia. Przez cztery dni woda płynąca ze szczytu konstrukcji z węża ogrodowego zamarzała i stworzyła olbrzymią lodową choinkę.

W nocy jest podświetlona na niebiesko. W ciągu dnia mieni się na czerwono i niebiesko. Wszystko dzięki... atramentowi, jakim został zafarbowany lód.

- To rewelacyjny pomysł. Wcześniej nie spotkałam się z czymś podobnym. To nie tylko reklama miejscowości, ale tego miejsca, które żyje latem i zimą - uważa Katarzyna Macura z Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu UG w Brennej.

Opiekunowie muzeum Zofii Kossak podkreślają, że w posiadłości pisarki panuje prawdziwie twórcza atmosfera.

Już dziś na terenie folwarku Kossaków pojawi się m.in. Janusz Kohut, kompozytor, który stworzył oratorium beskidzkie "Gość Oczekiwany" według dramatu Zofii Kossak. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

W tym roku posiadłość pisarki ma być m.in. areną konfrontacji ilustratorskich polskich akademii sztuk pięknych i innych szkół artystycznych.

Łukasz Klimaniec - POLSKA Dziennik Zachodnihttp://cieszyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/942225.html

Go-go w akademiku
Co studenci zostawiają jadąc na wakacje

Co mają ze sobą wspólnego żywy wąż, gigantyczny, biały królik, naturalnych rozmiarów szkielet i nadmuchiwany basen ogrodowy? Wszystkie te rzeczy można znaleźć w pokojach studentów, którzy opuścili akademiki na czas wakacji.

http://www.dziennik.pl/files/archive/00220/AP0811020148_220284e.jpg
Go-go w akademiku - fot. AP / Armando Franca

Kontrola pokoi w brytyjskich akademikach przyniosła zaskakujące rezultaty, wiele mówiące o życiu codziennym współczesnych studentów. Okazało się bowiem, że bardzo wielu z nich, zapomniało zabrać ze sobą na wakacje wielu skrzętnie zbieranych i przechowywanych przez siebie przedmiotów.

Na liście najpopularniejszych trofeów nie znalazły się tym razem, niegdyś uwielbiane przez żaków, pachołki i znaki drogowe. W tym roku studenci zostawili nieco bardziej eklektyczną i niecodzienną grupę przedmiotów.

Do najbardziej niezwykłych znalezisk kontrolerów należały żywe zwierzęta - królik, para papużek i ogromny wąż. Jeden ze studenów zostawił w pokoju zamrożoną łapkę kurczaka. W kolejnych pokojach odnaleziono również nadmuchiwany basen - wciąż wypełniony wodą, strój do nurkowania i rurę do tańców erotycznych.

Najczęściej studenci zapominali zabrać ładowarek do telefonów (24 proc.). Prawie jedną piątą rzeczy zostawionych stanowiły książki (19 proc.) a jedną dziesiąta - iPody (11 proc.).

"Fakt, że po roku ciężkiej pracy i ciężkich imprez, studenci zapominają zapakować niektórych rzeczy, nie jest zaskakujący. Z kolei to co zostawiają - zaskakuje nas zawsze. Jedne rzeczy są niebezpieczne, inne śmieszne, często zastanawiamy się w jaki sposób zostały do tych pokoi wniesione." - przyznają kontrolerzy z Unite, posiadającego akademiki w 23 miastach w Wielkiej Brytanii. Obecnie, próbują ponownie połączyć roztargnionych właścicieli z ich zgubami. Nieodebrane rzeczy zostaną przekazane organizacjom charytatywnym albo poddane recyklingowi, natomiast porzuconym zwierzętom szuka się nowego domu.

Ciekawe co zostawili w pokojach polscy studenci i w jaki sposób poradzi z tym sobie administracja akademików. Bez wątpienia - fantazji polskim żakom nie brakuje, więc wyniki kontroli mogą być równie ciekawe.

Ranking 10 najdziwniejszych rzeczy:

- sporych rozmiarów, żywy wąż,
- rura do tańców erotycznych,
- imitacja ludzkiego szkieletu, naturalnych rozmiarów,
- para papużek falistych,
- olbrzymi, biały królik,
- nadmuchiwany basenik, wypełniony wodą,
- zamrożone łapki kurczaka,
- bat i kopia Kama Sutry,
- strój do nurkowania, butla i płetwy,
- stół do gry w powietrznego hokeja.

Olga Wyszkowska
Daily Telegraph
źródło: dziennik.pl

W dniach w dniach 16-17 października br. na warszawskim Torwarze odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskich Targów Budowa Remont Dom i Wnętrze kierowana do budujących i remontujących dom lub mieszkanie, a także do wszystkich poszukujących oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich.

Jesienna edycja Targów poświęcona będzie kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Wystawią się także usługodawcy: firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. Targowe ekspozycje urozmaicone będą praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobu montażu, obsługi i konserwacji.

W dziale "Budowa" zaprezentowane będą: drewniane, prefabrykowane, energooszczędne domy modułowe fińskiej marki Jukka-talo o wyjątkowym, fińskim design'ie, a także ekologiczne i energooszczędne fińskie domy Finndomo z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz kominkami nowej generacji Linnatuli. Będzie można zapoznać się także z domami budowanymi - z bala czterostronnie struganego lub bala okrągłego - starą, sprawdzoną techniką łączenia bali na zacięcia węgłowe lub jaskółczy ogon. Zaprezentowane zostaną też domy z bali drewnianych klejonych oraz w technologii szkieletowej i murowej, energooszczędne domy gotowe z zewnętrzną przegrodą pionową Thermowand, w których szkieletową konstrukcję ściany (szkielet ryglowo-słupowy) wypełnia izolacja cieplna, a konstrukcja jest obustronnie stężona płytami wiórowymi. Dla poszukujących niebanalnych detali architektonicznych pokazywane będą na targach aluminiowe i kute: balustrady balkonowe i na tarasy, kraty, bramy wjazdowe i furtki oraz ogrodzenia.

Natomiast w dziale "Wnętrze" można będzie zapoznać się m.in.: z bogatą ofertą producentów podłóg z drewna krajowego (podłogi dębowe lite, stylizowane podłogi dębowe czy impregnowane naturalnie schnącym olejem) oraz importowanych parkietów egzotycznych. Zaprezentowane będzie też nowoczesne oświetlenie: łazienkowe, kuchenne i ogrodowe. Ponadto wymagający klienci na targach będą mieli możliwość indywidualnie zaprojektować i zamówić w atrakcyjnej cenie funkcjonalne meble kuchenne na wymiar z drewna litego (gatunki krajowe i egzotyczne), z płyt wiórowych w okleinie naturalnej i sztucznej, czy z płyt MDF powlekanych kilkoma warstwami lakieru (matowe, półmatowe i z połyskiem).

W targowych stoiskach można będzie uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych (z konglomeratu, PCV i drewna), klimatyzacji i wentylacji (wentylacja mechaniczna, centrale rekuperacyjne), kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia.

Targom towarzyszyć będzie bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyć będą w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, najważniejszym zasadom budowy kominka czy rozwiązaniom funkcjonalnym ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.

źródło: targibudowlane.pl