instrukcja kosiarki rotacyjnej
opel antara sztu
piesn o rolandzie autor
uzdrowisko swieradow zdroj pl
strona 32
Szkoła fotograficzna Trójmiasto
Won't fall deep in love
Szkoła podstawowa -podstawy informatyki
Szkoła i rodzian jako środowisko wychowawcze
Szkoła Rodzenia przy Szpitalu Miejskim
Szkoła rodzenia przy szpitalu w Policach
Szkoła waldorfska Steiner jego poglądy
Szkoła Podstawowa 64 Kraków
Szkoła Pracowników Służb Społecznych
Szkoła Główna handlwa Warszawa
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szkoła Podstawowa 28 Wrocław
  aaaaWon't fall deep in loveaaaa


To ja się podepnę jak mogę
W Trójmiescie ktos co zna? Bo ja przynajmniej w necie nic nie znalazlam.

Znalazłam takie szkoły:
- http://www.fotomedia.com.pl/
- www.tsf.edu.pl
- www.gtf.org.pl - tutaj też były organizowane kursy ale obecnie nic na temat nie jest napisane, myślę, że warto zadzwonić i zapytać.

Jest jeszcze Sopocka Szkoła Fotografii ale to szkoła policealna (cztery semestry), więc raczej odpada

Dzień św. Patryka z Kolektywem Sztuki w Mieście Aniołów!


„Kolektyw Sztuki” Mudzaba.pl zaprasza na szaloną imprezę z okazji Dnia Św. Patryka w środę 17. 03. w Mieście Aniołów w Gdańsku. Jeśli chcesz to szczególne święto spędzić w prawdziwej irlandzkiej atmosferze, z dobrą muzyką, tańcem oraz prawdziwym irlandzkim piwem, nie mogłeś trafić lepiej!

W planie m.in.:
- muzyka na żywo w formie koncertu oraz tradycyjnej sesji muzycznej ,gdzie każdy może się dołączyć do wspólnego muzykowania
- konkursy taneczne dla solistów i grup
- warsztaty tradycyjnych grupowych tańców ceili oraz wspólna zabawa przy muzyce
- quizy i konkursy tematyczne
- wyświetlanie najbardziej znanych irlandzkich spektakli tanecznych na dużym ekranie

W barze nie zabraknie zielonego piwa, prawdziwego Guinness’a, a na uczestników konkursów czekają cenne nagrody!

Wstęp: 7zł
5zł - dla osób przebranych na zielono oraz wcześniej zarejestrowanych w formie mailowej uczestników konkursów tanecznych.


Partnerzy imprezy: Portal trojmiasto.pl , Studio Fryzur En Vogue, Szkoła Fotografii Fotomedia, Klub Miasto Aniołów.

Osoby oraz formacje taneczne chcące wziąć udział w konkursach tanecznych proszone są o wcześniejsze zgłoszenie się na adres e-mailowy j.gostkowska@mudzaba.pl ,w celu uzyskania dokładniejszych informacji.

Serdecznie zapraszamy!

Poszukuję praktyk, pracy jako asystent fotografa lub współpracy - Trójmiasto
  Witam,

Nazywam się Szymon. Byłem studentem PG na kierunku Elektroniki i Telekomunikacji, lecz po roku studiowania stwierdziłem, iż to nie dla mnie, teraz na poważnie chcę zająć się swoją pasją jaką jest fotografia. Planowałem iść do Trójmiejskiej Szkoły Fotograficznej, ale nie wiem jeszcze czy to dobry i rozsądny wybór za tę cenę. Dlatego też szukam pracy lub praktyk jako asystent fotografa. Mieszkam w Gdańsku, mam własny samochód i sprzęt. Aktualnie Canona 400D, ale już niedługo będę miał Canona 40D + Canona 18-55 IS USM + Canona 70-300 IS USM.
Jeśli ktoś chciałby mi pomóc rozwijać swe umiejętności, nauczyć czegoś lub ewentualnie dać zarobić to bardzo proszę o kontakt:

gg: 8118210
e-mail: eruditusfaber[at]gmail.com

Cytat:
Pracowałem z absolwentami tych "dobrych szkół sopockich" i nigdy więcej.
Jest to naciąganie młodych ludzi na niemały wydatek.

hmm...czyli krotko mówiąc nie ma żadnej dobrej szkoły fotografii w Trójmieście ??
no wiec wynika z tego jedna rzecz-ze jest duża nisza na rynku w tym segmencie... co gorsze Trójmiasto jest wyjątkowe pod tym względem bo w innych większych miastach szkol foto jest na pęczki np:Wrocław,Kraków itd natomiast u nas na pomorzu....:(

Pomogę (za darmo) podczas fotografi ślubu - Trójmiasto
  Cześć,

Moja znajoma poprosiła mnie, abym uwiecznił jej ślub na zdjęciach. Odbędzie się on na koniec Maja 2010r. Fotografią zajmuję się już sporo czasu, właśnie kończę naukę w szkole fotograficznej, niestety nie miałem jeszcze okazji fotografować ślubu. Dlatego właśnie szukam jakiegoś fotografa, któremu mógłbym w takim dniu asystować. Najlepiej gdzieś w okolicach trójmiasta. Mogę nawet nie robić zdjęć, tylko trzymać blendy itp. Oczywiście nie chcę za to żadnych pieniędzy, a wszystkie wykonane zdjęcia przekażę bezpłatnie głównemu fotografowi.

Kontakt:
email: kontakt@szymonwitkowski.pl
tel: 506-169-411
Za wszelkie propozycje pomocy z góry bardzo dziękuję.


  > jeszcze jedno spostrzeżenie - zrobiłem 1000 km - ani jednego patrolu
> policji... :(
> radar nie mierzy promili we krwii.... :(

za to ile foto i video rejestratorów , przy 1000km z pewnościa nie jedno
video mijałeś lub ciebie mijało

>
> a ja na prawdę chciałbym być przynajmniej raz w roku przebadany
> alkomatem...
> mam prawko od 9 lat i ani razu (poza przypadkiem uczestniczenia w kolizji)
> nie byłem badany...
>
> wcale się nie dziwię, że pijacy czują się bezkarni za kierownicą...
>
to racja ,robie srednio 1500-2000km tygodniowo po polnocnej polsce bylem
sprawdzany na alkomacie RAZ i to na miejscu w trojmiescie w niedziele rano
jechalem do szkoly , wszystkich haltowali i alkomacik. Chociaz przyznam ze
na trasie gdansk-olsztyn za elblagiem pare razy widzialem meganke ktora
zatrzymywala na wyrywki wozy tylko na alkomat ( jak sie dowiedzialem od
mobilka na CB ktory pauzował tamże)

tumek

[TRÓJMIASTO] Kreatywna wizażystka szuka zleceń!!!
  Ukończyłam roczną szkołę wizażu w Krakowie, posiadam własne portfolio, odbyłam praktyki w perfumerii Sephora i pracuję dorywczo na zlecenie dla firmy L'Oreal, wykonuję makijaże okolicznościowe, fantazyjne, beauty, do sesjii fotograficznych. Zainteresowanych zdjęciami z portfolio bądź przyszłych klientek proszę o kontakt: tel. 508 686 677, Katarzyna Osuch.

Jaka szkole fotografii wybrac w trojmiescie?
  Witam czy ktos jest mi wstanie napisac ktora z trojmiejskich szkol fotografi jest najlepsza? chce sie uczyc wszystkiego od podstaw.
Mam jeszcze pytanie o to czy jest zapotrzebowanie na fotografow czy mozna z tego zawodu wyzyc? Fotografia to moja pasja nie zalezy mi tylko na duzych pieniadzach ale skoro chce zwiazac swoja przyszlosc z tym zawodem chcialabym poznac wszystkie plusy i minusy....

Witam!
Czuję, że przydało by mi się kilka lekcji..jakiś kurs foto.
Czy możecei mi podpowiedzieć coś w Trójmiescie i okolicach?

Piękna zdjęcia Gdańska. Kto je kupi?


Bolesława i Edmund Zdanowscy zakładali dzisiejsze Liceum Plastyczne w Gdyni, z pasją fotografowali Gdańsk lat 40., 50., 60. Kolekcję ich zdjęć chce kupić Gdańska Galeria Fotografii - oddział Muzeum Narodowego. Problem w tym, że nie ma na to pieniędzy. Czy znajdą się sponsorzy?

Zdanowscy to niezwykle ważne postacie dla Trójmiasta. I to nie tylko dlatego, że założyli pierwszą na Wybrzeżu szkołę fotografii, dzisiejszy Zespół Szkół Plastycznych w Orłowie - mówi Małgorzata Zwolicka, szefowa Gdańskiej Galerii Fotografii. - To także ciekawi artyści, autorzy świetnych zdjęć pokazujących powojenny Gdańsk: tramwaje i samochody na ul. Długiej, dzieciaki bawiące się na podwórku przed kinem Leningrad, stragany przed kościołem Mariackim, gdańskie uliczki, place i panoramy sfotografowane w modny wówczas sposób: przez gałęzie kwitnącej jabłoni. Byłoby wielką stratą, gdyby zbiór tych fotografii, jaki od 2000 r. mamy w depozycie, uległ rozproszeniu.

Wspomniany depozyt to 81 zdjęć, własność córki artystów, Aldony Hosbein-Zdanowskiej. - To autorskie sygnowane i datowane odbitki, w wystawowych formatach, bardzo dobrze zachowane. Były prezentowane na ekspozycjach, świadczą o tym stemple i naklejki na rewersach - mówi Grażyna Goszczyńska, kustosz GGF. - Pani Aldona chce je sprzedać, proponując nam prawo pierwokupu. Cena to 38.200 zł. Odpowiada ich wartości rynkowej.

Bolesława (1908-1981) i Edmund (1905-1984) przed wojną należeli do Fotoklubu Wileńskiego. Edmund współpracował z ówczesną sławą - Janem Bułhakiem, razem z nim fotografował przedwojenną Gdynię. W 1944 r. pracował jako operator fotograf w Wytwórni Filmowej Wojska Polskiego, za zdjęcia z frontu otrzymał II nagrodę na wystawie w Lublinie. Po wojnie razem z żoną, także fotografem. Przybył nad morze i zamieszkał w Gdyni.

- Do Gdyni przyjechaliśmy z Wilna w październiku 1945 r. - opowiada Aldona Hosbein-Zdanowska. - Dwa tygodnie mieszkaliśmy w wagonie, zanim rodzice znaleźli mieszkanie. Przyznano im je, przy ul. 3 Maja, dzięki temu, że od razu zaczęli pracować w Liceum Fotografiki na Kamiennej Górze. Dyrektor tej szkoły Józef Bodziński też pochodził z Wilna. Dostaliśmy więc mieszkanie i od razu, zanim jeszcze na dobre się rozpakowaliśmy, rodzice już latali z aparatami po mieście. Żyli fotografią właściwie 24 godziny na dobę: w dzień uczyli w szkole i biegali z aparatem, w nocy przesiadywali w ciemni. Czasem im towarzyszyłam w tych eskapadach, ale najczęściej musiałam być wtedy w szkole.

- Zdjęcia Zdanowskich to unikalna kolekcja "gdańskaliów" - podkreśla Zwolicka. - Powinna zostać w Gdańsku, szczególnie gdy staramy się o miano Europejskiej Stolicy Kultury. Po prostu nie wypada nie doceniać własnego dziedzictwa.


Wojciech Bonisławski, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku

To znakomite zdjęcia. Są dla nas bardzo cenne zarówno ze względu na ich walory estetyczne, jak i fakt, że dokumentują Gdańsk, jakiego już nie ma. Niewiele muzeów narodowych w Polsce ma własny oddział fotografii i własne zbiory. My mamy, zależy więc nam bardzo, by zdjęcia Zdanowskich wzbogaciły naszą kolekcję. Niestety, na zakup nie pozwala nam brak środków. Od tego roku instytucje finansowane przez ministra kultury nie mogą brać udziału w programach operacyjnych pozwalających na zdobycie dodatkowych funduszy. Dlatego szukamy sponsorów. Złożymy też pismo w tej sprawie do marszałka i prezydenta Gdańska. Mam nadzieję, że będą mogli pomóc.