meble metalowe uzywane
frito planowania praca
modern talking greatest hits
obnizone rdw morfologia
kia ora
Szkoła Podoficerska Poznań
Won't fall deep in love
Szkoła podstawowa -podstawy informatyki
Szkoła i rodzian jako środowisko wychowawcze
Szkoła Rodzenia przy Szpitalu Miejskim
Szkoła rodzenia przy szpitalu w Policach
Szkoła waldorfska Steiner jego poglądy
Szkoła Podstawowa 64 Kraków
Szkoła Pracowników Służb Społecznych
Szkoła Główna handlwa Warszawa
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szkoła Podstawowa 28 Wrocław
  aaaaWon't fall deep in loveaaaa

Witam
Podłącze się pod post. Mianowicie szkoła Podoficerska w Poznaniu ogłosiła już rekrutację, natomiast szkoła wrocławska jeszcze nie. Zazwyczaj robiły to jednocześnie. Zaczynam się obawiać tego, że Szkoła Podoficerska we Wrocławiu w tym roku nie prowadzi rekrutacji. Szczególnie że w tym roku szkoła poznańska przyjmuję papiery tylko do 31 marca (zawsze był 31 maja) więc jak się opóźni informacja o rekrutacji we Wrocławiu, albo co gorsza nie pojawi się wcale, to osoby które nie złożyły papierów gdzie indziej, "zostaną na lodzie" bo czekały na Wrocław.

Tak więc pytanie zna ktoś szczegóły tejże sprawy ?

Pozdrawiam S.

ja byłem kandydatem do szkoły podoficerskiej w poznaniu w tym roku kierunek ogólnowojskowy zmechanizowany niestety stało się tak jak się stało odwołali nabór :( z jednej strony mam żal poprostu że powiadomili o tym wszystkim tak późno bo człowiek się już nastawił na egzaminy i wszystko :( ale z drugiej strony tak właśnie kiedyś myślałem że ja chłopak 21 letni będe dowodził po tej szkole ludźmi którzy bija mnie na głowe swoim doświadczeniem umiejętnościami zapewne i wiedza bo znam paru szeregowych którzy służą już chociażby 9 lat i nie mogą awansować i na niejednej misji byli jeżeli zrobią tak jak mówicie moim zdaniem byłoby to bardzo racjonalne i korzystne ale zobaczymy jak będzie jak zrobią tak pójde na szeregowego i będe się szkolił żeby awansować jeśli nie dlaje będe próbował się dostać do szkoły chociażby za rok

Te wojsko zawodowe to lekka kpina. Cały ten nabór i kampania reklamowa. Najpierw nabrali byle jakich ludzi a teraz , że niby kryzys i odwołali wszędzie rekrutacje. Bylem jednym z tych 2,8k , ktorzy zlozyli papiery do Poznania. Krotko po zakonczeniu naboru oglosili ze anuluja i odsylaja dokumenty. Chyba każda szkoła podoficerska odwołała rekrutacje.. no nie jestem pewien jak to wyglada w Dęblinie.

Na zwyklego szeregowego , tez nie wezma bo miejsca nie ma i pieniedzy. To gratuluje jesli ktos najpierw bierze wszystkich jak leci a jak nadarza sie okazja do wybrania najlepszych sposrod wielu kandydatów to ich sie odrzuca . Jutro jade do WKU spytac sie czy moze jakims cudem wzieliby mnie na szeregowca i w wojsku juz sie obronic. Troche glupio teraz sluchac , ze panstwo nie ma pieniedzy na wojsko przez jakis tam finansowy kryzys. Tymbardziej ze podoficerowie mieli byc kregoslupem armii...

Witam !

We wczesniejszym watku pytalem o sluzbe w WP jako strzelec wyborowy (snajper). Otrzymalem kilka konkretnych odpowiedzi i nimi sie zasugerowalem i wykonalem w tym kierunku odpowiednie kroki.

Bylem w WKU i powiedziano mi abym zlozyl dokumentu w szkole podoficerskiej, co oczywiscie zamierzal zrobic. Interesuja mnie dwie szkoly, a mianowicie Szkola POdoficerska w Toruniu i Poznaniu. W obu sa kierunki ktore by mnie interesowaly czyli rozpoznanie.

Pytanie brzmi, czy ktos cokolwiek na temat tych szkol, moze ja skonczyl. Jakie sa tam warunki, czy ciezko jest zdac egzaminy jak rowniez utrzymac sie przez caly cykl szkolenia. Wiadomo, ze egzaminy sa po to aby kwalifikowac tych najlepszych. No i ktora lepiej z tych szkol wybrac (powolujac sie na poprzedni watek pisany przeze mnie) i kierunkowac sie w szkoleniu strzelectwa wyborowego.

Czekam na odpoiedzi

--
Pozdrawiam

Witam,
nie wiem czy dostane się na oficerską. Wszystko zależy od matury. W związku z tym chciałem zapytać czy z wadą wzroku -1,5 na lewe i -1 na prawe dostane się do szkoły podoficerskiej w Poznaniu lub Wrocławiu? Mam 1.89m wzrostu i na 1000m 3.15min. podciągnę się więcej niż 20 razy.

Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam


Ktos wie jakie sa zasady rekrutacji na 2099 rok w szkole podoficerskiej we Wroclawiu bo na stronie nie ma jest tylko na 2008.
Ijeszcze jedno jakie sa wymagania na w-f w szkole podoficerskiej w Poznaniu?
myślę ze na 2099 rok jeszcze nikt nie wie jak to będzie... ale pewnie chodziło o 2009 wiec żadna z tych szkół nie podaje tych informacji o jakie pytasz dlatego najlepiej będzie zadzwonić do nich i spytać... ewentualnie napisz maila ale z doświadczenia wiem, że szybciej się dowiesz przez telefon.

Jeśli masz skończone co najmniej gimnazjum – możesz zostać szeregowym zawodowym. Jeśli masz maturę – możesz zdawać do szkoły podoficerskiej lub oficerskiej. Jeśli masz ukończone studia wyższe (magisterskie) – możesz zostać oficerem.


Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. hetmana polnego koronnego Stefana Czarneckiego - Poznań
Przydatne linki:
http://www.cswl.mil.pl/index.php/historia/
http://www.wojsko-*******/articles/view/3541

Slazak – złóż błyskawicznie wniosek do dowódcy jednostki o powołanie do służby nadterminowej w jednostce w której aktualnie służysz. Powołanie do służby nadterminowej ułatwi ci poszukiwanie stanowiska żołnierza zawodowego w korpusie szeregowych zawodowych. Istnieje jeszcze możliwość złożenia wniosku do Szkoły Podoficerskiej w Poznaniu w 2006 roku. Pełnienie zasadniczej służby wojskowej jako nadterminowej umożliwi ci dalszy rozwój w wojsku, zachowanie ciągłości służby, a co za tym idzie lepszą pozycję do poszukania sobie etatu żołnierza zawodowego. Jeszcze jedno moja rada w sprawie przenoszenia do Wojsk Lądowych jest taka, załap się do służby nadterminowej, a potem dalej działaj. Z cywila jest już trudniej.
Jak będziesz miał pytania to czekam.
Pozdrawiam.

Za stroną MON-u.

W związku z nieprawdziwymi informacjami jakie ukazują się w mediach Sztab Generalny WP informuję, że decyzje w sprawie naboru do szkół podoficerskich podejmują poszczególni dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych RP (Wojska Lądowe, Marynarka Wojenna RP i Siły
Powietrzne a nie Sztab Generalny WP).
Z naboru kandydatów do szkół podoficerskich z cywila w tym roku zrezygnował dowódca Wojsk Lądowych oraz dowódca Marynarki Wojennej RP.
Decyzja ta wynika nie z braku pieniędzy ale z braku potrzeb w zakresie uzupełnienia etatów podoficerskich. Kandydaci do szkół podoficerskich będą w bieżącym roku tak jak w latach poprzednich przyjmowani stosownie do potrzeb poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.
Rezygnacja z naboru kandydatów do szkół podoficerskich z cywila dotyczy wyłącznie 5 szkół podoficerskich tj. szkół w Toruniu, Poznaniu, Zegrzu, Wrocławiu i Ustce. W pozostałych szkołach tj. w Dęblinie, Koszalinie (są w dyspozycji dowódcy Sił Powietrznych) oraz w Łodzi (Podoficerska Szkoła Służb Medycznych) nabór będzie prowadzony bez zmian.
Natomiast we wszystkich bez wyjątku szkołach będziemy w tym roku szkolić kandydatów pozyskiwanych spośród żołnierzy nadterminowych i szeregowych zawodowych, którzy aktualnie pełnią służbę w jednostkach wojskowych.

płk Sylwester MICHALSKI
Rzecznik prasowy SGWP
Podkreślenie moje dla wyjaśnienia i rozjaśnienia aby nie pojawiały się pytania o wybrane szkoły.

A niżej napisano:

Mimo odwołania naboru cywilów, przez najbliższych 11 miesięcy wrocławska szkoła podoficerska nie będzie stała pusta. Na kaprali będą się tam kształcić najlepsi szeregowi żołnierze służby zasadniczej.

Krótkie podsumowanie:
Wrocław - 1989
Poznań - ~2500 lub ~ 2800 (w powyższym temacie podano dwa źródła informacji)
Toruń - ~1400
Zegrze - ?

Witam Szanownych Państwa
Czytam wasze wspaniałe postulaty o rozwijaniu naszej kadry podoficerskiej itd, lecz nie wiem czy się wiecie iż w roku 2010 Szkoły Podoficerskie bedą zlikwidowane. Pozostanie tylko jedna Szkoła w Poznaniu, która sobie z niczym nie poradzi. Bo jak wiadomo Szkoła, która bedzie miała przeszkolić przyszłych podoficerów we wszelakich specjalnościach tak naprawde nie wyszkoli ani jednego porządnie (kto od wszystkiego ten od niczego). Teraz stawia sie na oficerów, przeciez oni moga robić wszystko. Warszawa nie wie co czyni!!!!!!!!!! Ale cóż nie pierwszy raz nasi wspaniali dowódcy podejmują "wspaniałe" decyzje.


lecz nie wiem czy się wiecie iż w roku 2010 Szkoły Podoficerskie bedą zlikwidowane. Pozostanie tylko jedna Szkoła w Poznaniu, która sobie z niczym nie poradzi.

hm....ciekawe skąd masz takie sensacyjne informacje?? To potwierdzone? Bo jeśli nie to daruj Sobie pisanie takich postów i zacznij karierę w "fakcie" albo innym szm......cu...


Kezak- przeginasz. Poczytaj o karierze gen.Buka i dopiero zabieraj głos. Jako jedyny chyba z ważniejszych generałów zaliczył wszystkie stanowiska służbowe i to nie jako kapitan, a porucznik. Bo wtedy nie było tożsamości stopnia ze stanowiskiem.

Poczytałem i na stronie DWL można dowiedzieć się że Pan Generał:

W 1984 roku ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Pancernych w Poznaniu i rozpoczął służbę w 29 pułku czołgów średnich. Obejmował kolejno stanowiska dowódcy plutonu, dowódcy kompanii, szefa sztabu batalionu czołgów. W 1987 roku ukończył Wyższy Kursu Doskonalenia Oficerów (WKDO) i został dowódcą batalionu czołgów.
W trzy lata, trzy stanowiska. W międzyczasie zapewne różne kursy w tym WKDO. Podziwiam i nie komentuję.

Przypominam, że post jest poświęcony wypowiedzi Pana Generała w której wskazał podoficerskie stanowiska tzw. kapciorników. Ja natomiast staram sie bardzo pozytywnie wypowiadać o szefach pododdziałów i w żaden sposób nie zaliczyłbym ich do kapciorników.

Elo jestem tu nowy:) masm pytanko:)

Chciałbym zdawać do Szkoły Podoficerskiej w Poznaniu . I chciałbym zapytac jak to wyglada z testem z języka angielskiego. czy jest on trudny? jakiej tematyki dotycza pytania na tym tescie oraz czy jest mozlowosc zdawania z jezyka niemeickiego na przykład. Oraz chcialbym zapytac jakie byly tegoroczne wyniki z W-Fu jesli ktos mógłby to prosze niech wklei tabele z konkurencjami i wynikami jakie byly na tegorocznej rekrutacji:)

Michał,
z racji tego, że jesteś z twierdzy Zamość to podpowiem Ci abyś poszukał odpowiedzi na swoje pytanie tu:

SP Łódź
SP Dęblin
SP Koszalin

Rezygnacja z naboru kandydatów do szkół podoficerskich z cywila dotyczy wyłącznie 5 szkół podoficerskich tj. szkół w Toruniu, Poznaniu, Zegrzu, Wrocławiu i Ustce.
W pozostałych szkołach tj. w Dęblinie, Koszalinie (są w dyspozycji dowódcy Sił Powietrznych) oraz w Łodzi (Podoficerska Szkoła Służb Medycznych) nabór został prowadzony bez zmian.


Chciałbym i dążę do tego, aby moja przyszłość była związana z wojskiem. Myślałem o wojskach chemicznych albo medycynie wojskowej (jest takie coś? wiem że był WAM) Chciałbym studiować w Poznaniu, czy wiecie gdzie jest taka możliwość? Od razu po maturze musiałbym gdzieś pójść do jaki3eś szkoły oficerskiej czy musiałbym np na medycyne i dopiero potem do wojska?
Pozdrawiam


WAM juz nie ma, w Poznaniu jest szkoła podoficerska. Więc jak medycyna to tylko cywilna akademia medyczna. Poza tym mozna zawsze skonczyc chemie np. na politechnice. A potem dopiero SO czyli Studium Oficerskie we Wrocławiu.

Pozdrawiam


Polecam Panią spróbować w innym mieście. W Poznaniu mamy szkołę oficerską, skończyła ją moja znajoma, kończy druga - obie Panie kapral po 6-cio tygodniowym przeszkoleniu i żadna z Poznania.

Mała pomyłka w Poznaniu jest szkoła podoficerska jeśli chodzi o szkoły wojskowe to w każdej jest sporo kobiet. Ja osobiście byłem na przeszkoleniu w Dęblinie i miałem przyjemność poznać kilka Pań uczących się tam.